Zdroj: HypeBeast

Banksyho nové video nabízí pohled do zákulisí sebeskartace Dívky s červeným balónkem

Před necelými dvěma týdny se při zdánlivě běžné aukci umění v Londýně udál nečekaný zvrat, o kterém dodnes mluví média po celém světě. Autor tohoto kousku nyní nabízí celému světu pohled do jeho zákulisí.

18. říjen 2018 13:23:52

Britský street artový umělec Banksy nedávno rozpoutal doslova šílenství, když nejprve vydražil svůj obraz s názvem Dívka s červeným balónkem přibližně za 30 milionů Kč, aby ho následně nechal z poloviny skartovat. Vzniklo tak úplně nové dílo s názvem Love Is In The Bin (Láska je v koši), které změnilo pohled na hodnoty destrukce a formy, a stanovilo tak nový precedens v historii umění.

Umělec se nyní rozhodl poskytnout veřejnosti pohled do zákulisí tohoto husarského kousku. Na svém YouTube kanále zveřejnil video, které celý proces skartování obrazu dokumentuje. Záběry zachycují výrobu a instalaci skartovacího zařízení do rámu, aukci v londýnském domě Sotheby’s, tlačítko pro spuštění skartovacího systému a také jeho zkoušku nanečisto, při které bylo skartováno celé plátno, nikoli jen polovina.

Na svém Instagramu Banksy rovněž vyvrátil tvrzení některých skeptiků, že obraz ve skutečnosti nebyl poškozen, a jasně uvedl, že aukční dům se na sebezničení díla žádným zůsobem nepodílel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

. Shredding the Girl and Balloon – the Director's cut. Link in bio. Some people think it didn't really shred. It did. Some people think the auction house were in on it, they weren't.

Příspěvek sdílený Banksy (@banksy),

Zdroj: HypeBeast