Zdroj: Nathan Allen/Stator

Elektrický skútr amerického designéra snoubí originální design s důmyslností

Produktový designér z Kalifornie Nathan Allen vytvořil samovyvažující elektrickou koloběžku, kterou v zásadě tvoří dvě robustní kola propojená jednolitým rámem.

18. říjen 2018 10:32:42

Skútr s názvem Stator je v současné době ve fázi funkčního prototypu. Jeho rám je opatřen práškovým nástřikem z korozivzdorné oceli a na asymetricky řešených řídítkách se nachází elektronická řídící jednotka, která je připojena k převodovému motoru s výkonem 1000 W. Stator váží 41 kg a unese zátěž až do výše 113 kg. Kilowatový motor umožňuje vyvinout maximální rychlost 40 km/h, přičemž zákazníci si mohou vybrat ze dvou variant baterií s kapacitou buď 10, nebo 20 Ah, které na jedno čtyřhodinové dobití ujedou 16 a 32 km.

Na výběr jsou rovněž tři výkonnostní úrovně, které si zákazník může zvolit dle svých řidičských schopností a zkušeností. Vozidlo lze dále přizpůsobit specifickým potřebám uživatele přidáním komponentů jako sedadlo, přední a zadní úložný prostor, světla, držák či nabíječku na telefon. Jak funguje samovyvažovací systém skútru, dosud není zcela jasné, avšak Allen plánuje spustit kampaň na Kickstarteru, kde pravděpodobně poskytne více informací.

Zdroj: designboom