Foto: BMW

BMW X7. Nejluxusnější BMW všech dob se představuje

Mnichovský výrobce oficiálně představil sériovou podobu své nové vlajkové lodi X7. Ta v sobě kombinuje praktičnost SUV s těmi nejluxusnějšími prvky současnosti.

17. říjen 2018 14:32:43

Automobilka BMW navazuje na svou loňskou studii obřího luxusního SUV jeho s napětím očekávanou sériovou podobou. Novinka nese označení X7 a stává se vůbec nejluxusnějším modelem v portfoliu německé značky.

Vůz obřích rozměrů a impozantního vzhledu se stane konkurentem pro velká luxusní SUV jako Bentley Bentayga nebo Rolls-Royce Cullinan. Na délku měří novinka 5.151 mm. Výška nového BMW X7 činí 1.805 mm a na šířku má rovné dva metry. O pohon se starají výhradně třílitrové šestiválce v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou, které nabídnout výkon v rozmezí 195 až 294 kW. Zákazníkům mimo trhy EU bude k dispozici také vrcholný osmiválec o objemu 4.4 litru, se kterým tento koráb silnic dosáhne až na hodnotu 340 kW a maximální rychlost vysoko nad hodnotou 200 km/h.


Foto: BMW

Exteriér vozu se stává další evolucí pečlivě vybroušeného designového jazyka BMW. Hlavní dominantou se bezesporu stávají dvě rozměrné “ledvinky” na přídi vozu, jenž jsou pro značku BMW typické již téměř devadesát let. V případě nového X7 však dochází k drobnému propojení obou ledvinek, které navíc přímo navazují na světlomety, což zcela koresponduje s trendy v designu ostatních nových modelů značky. Boky automobilu pak nabízejí velmi bohatý výhled rozměrnými okny. To v kombinaci s prosklenou střechou zaručí *dostatek přirozeného světla na palubě.
*

Foto: BMW

Interiér se pak nese v duchu nového uspořádání přístrojů, které BMW prezentovalo již u nové řady 3 a X5. Čalounění celkem sedmi sedadel ve třech řadách kombinuje typicky modrou a bílou barvu, přičemž automobilka upozorňuje, že jsou všechna sedadla včetně těch v kufru maximálně luxusní a zcela plnohodnotná. Za zadní řadou sedadel se dále nachází ještě zavazadelník o objemu 326 litrů, jenž lze po sklopení zadní řady sedadel rozšířit až na 2.120 litrů.

Výbava nové vlajkové lodi zahrnuje všechny moderní systémy, jako inteligentního palubního asistenta, vzduchové odpružení nebo parkovací asistent. Vůz je též možno vybavit asistentem pro přejíždění z pruhu do pruhu, automatickým předjížděním, natáčením zadní nápravy a celou řadou dalších asistentů a elektronických vychytávek. V nabídce je též paket offroad pro milovníky terénu, kterým nabízí čtyři další jízdní režimy nebo kryt podvozku. Elegantní sebevědomě vyhlížející BMW X7 s extrémně propracovanou výbavou definující novou úroveň cestovního luxusu přijde na trh v březnu příštího roku.


Zdroj: BMW