Zdroj: Extell Development Company

Nejvyšší obytná budova světa, newyorská Central Park Tower, zahajuje prodej bytů

Developerská firma Extell Development Company před několika dny oznámila zahájení prodeje rezidencí v jedné z nejprestižnějších budov světa, jejíž stavba má být dokončena v roce 2020.

17. říjen 2018 11:05:17

Mrakodrap Central Park Tower pochází z dílny studia Adrian Smith + Gordon Gill Architecture a jeho stavba započala v roce 2014. Po dokončení stavby, které je plánováno na rok 2020, bude uznán jako nejvyšší obytná budova na světě, kdy se bude tyčit do výšky 473 metrů. Půjde tak o jednu z nejprestižnějších a nejdražších adres na světě, čemuž napovídá i poloha samotného mrakodrapu. Nachází se totiž v části Manhattanu přezdívané Billionaire’s Row.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Central Park Tower (@centralparktower),

Obytné a zábavní prostory jsou umístěny v rozích bytů opatřených celostěnnými okny, aby nabídly co nejširší výhled na newyorské panorama, zatímco konstrukční prvky jsou diskrétně schovány mezi bytovými jednotkami. Těch se bude uvnitř mrakodrapu nacházet celkem 179, přičemž jejich rozloha se bude pohybovat od 133 až do více než 1625 čtverečních metrů. Budova dále nabídne zhruba 4,6 čtverečního kilometru luxusních zařízení jako salonek s kulečníkem či kino, která budou rozmístěna na třech patrech.


Zdroj: Extell Development Company

“Jednou z největších zodpovědností architektury je pokračovat v povznášení zážitků, ale zároveň vytvářet stavby, které jsou elegantní a úctyhodné. Budova Central Park Tower byla navržena, aby využila ducha tohoto velkého města a vytvořila adresu hodnou své lokality na Billionaires Row a v Central Parku,” říká jeden z tvůrců návrhu Gordon Gill.

Zdroj: designboom, HypeBeast