Foto: Mitsuoka

Automobilka Mitsuoka uvedla roadster, jenž reinkarnuje legendární Corvette

Malý japonský výrobce uvedl nový roadster s technikou z Mazdy MX-5, jenž svým designem odkazuje na americkou legendu Corvette C2.

16. říjen 2018 14:24:56

Rodinná firma Mitsuoka byla založena již roku 1968. Přes výrobu malých levných automobilů a replik se postupně propracovala až k produkci luxusních a sportovních vozů nápaditých tvarů, přičemž použitou techniku si stále vypůjčuje od velkých japonských výrobců.

Nejnovějším počinem v Evropě naprosto neznámé značky se stal stylový roadster Rockstar, který svými tvary odkazuje na ikonický americký sporťák Corvette C2 z poloviny šedesátých let. Japonská reinkarnace využívá moderní techniku z produkce Mazdy. Z populárního modelu Mazda MX-5 pochází jak podvozek, tak i dvojice agregátů. O pohon se starají zážehové motory o objemu 1.5 a 2 litry v kombinaci s automatickou převodovkou, které generují výkon až 184 koní.

Interiér nové Mitsuoky Rockstar pak z velké části vychází z produkčního modelu Mazda MX-5, avšak karoserie je zcela originální. Předběžná základní cena se pohybuje těsně pod hranicí jednoho milionu korun. Nejbližší autorizovaný prodejce vozů Mitsuoka pro případné zájemce z České republiky se nachází v Monaku.

Zdroj: Topspeed.com