Zdroj: Vanderhall Motor Works

Vanderhall Carmel přináší luxus a pohodlí také na tři kola

Tříkolová vozidla původně vznikla za účelem ušetření financí, protože britské zákony stanovovaly nižší daně na vozidla se třemi koly než se čtyřmi, a tak se nedalo očekávat, že by překypovala komfortem a luxusem.

16. říjen 2018 12:33:10

Firma Vanderhall Motor Works však nyní přichází s modelem tříkolky zvaným Carmel, který má kýžený luxus a pohodlí konečně přinést i na tři kola. Základní designové prvky Carmel sdílí s ostatními modely výrobce, disponuje však několika vylepšeními, která mají řidiči a spolujezdci značně zlepšit zážitek z jízdy. Na rozdíl od ostatních modelů má skutečné dveře, stahovací střechu, klimatizaci a 19palcové pneumatiky namísto 18palcových.


Zdroj: Vanderhall Motor Works

Od tříkolek konkurenčních výrobců se Vanderhall liší také tím, že používá automobilové motory namísto motocyklových. Pod kapotou Carmelu tak najdeme 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec od General Motors, který vozu dává výkon 200 koní. Dle informací výrobce se z 0 na 100 dostane za 4,5 sekundy a jeho maximální rychlost je stanovena na 222 km/h. Vanderhall Carmel bude uveden do prodeje v roce 2019 za cenu od zhruba 900 000 Kč.

Zdroj: Digital Trends