Zdroj: Geoffrey Morrison/CNET

Nahlédněte do útrob sovětského raketoplánu i dalších historických skvostů v německém muzeu

Nenápadné město Špýr na jihozápadě Německa skýtá zcela unikátní sbírku kusů historie nejen letecké dopravy.

16. říjen 2018 11:54:48

Tón celé návštěvy Technického muzea Špýr již u vstupu nastaví vyřazený Boeing 747 z řad Lufthansy, který je podpůrnou konstrukcí vyzdvižen do vzduchu. Většina součástí jeho interiéru byla odstraněna, a můžete tak vidět samotnou konstrukci letounu, a dokonce se projít nákladovým prostorem, což zcela jistě není všední zážitek. V celém muzeu pak najdete nespočet různých druhů vozidel od automobilů přes lodě až po ponorky, avšak zdejší letouny bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, co muzeum nabízí.


Zdroj: Geoffrey Morrison/CNET

Zdánlivě obrovský Boeing však vedle dalšího exponátu, nákladního letounu Antonov An-22, vypadá jako dětská hračka. Jedná se o největší turbovrtulový letoun, který byl kdy masově vyráběn, a zde si ho můžete prohlédnout pěkně zblízka. Jednoznačně největším lákadlem je však raketoplán Buran ze 70. let, který představoval sovětskou odpověď na americký Space Shuttle. Jedná se o nesmírně vzácný kus historie kosmonautiky a vy můžete navštívit jeho nákladový prostor, a dokonce nahlédnout i do kokpitu.


Antonov An-22, zdroj: Technik Museum Speyer

Toto je však pouze několik z mnoha fascinujících exponátů, kterými se muzeum pyšní. Ceny lístků pro dospělého člověka začínají na 16 eurech.

Zdroj: CNET, Technik Museum Speyer