Foto: Graft

Německý pavilon pro EXPO 2020 představuje decentralizovaný tok informací

Německý pavilon pro světovou výstavu EXPO utváří symbiózu efektivity, moderních technologií a vědního pokroku, které spolu pod střechou budovy utvářejí efekt decentralizovaného toku informací.

15. říjen 2018 16:35:07

Německo vyhlásilo veřejnou soutěž o podobu reprezentačního pavilonu pro světovou výstavu EXPO, jenž se uskuteční roku 2020 v Dubaji. Jako vítězný návrh vzešel ze soutěže projekt od studia Graft, jenž propojuje obory a v důmyslně navržené konstrukci umožňuje bohatý tok dat mezi návštěvníky. Vítězný návrh v sobě kombinuje obory, ve kterých patří Německo k těm nejlepším. Reprezentuje tedy nejmodernější technologie spolu s efektivním řešením prostoru, jenž zároveň dbá na ekologii a udržitelnost.

Celá budova německého pavilonu je otevřenou konstrukcí, jenž rozděluje prostor expozice do nejrůznějších drobných prostor a v několika výškových úrovních člení celou kompozici. Dochází tak k decentralizaci prostoru, jenž symbolizuje decentralizované proudění informací napříč návštěvníky. Každá část budovy je navíc primárně výstavním prostorem a neplní jinou funkci, což odkazuje na efektivitu a maximální využití příležitosti.


Foto: Graft

Členitá síť křižovatek bez jasné hierarchie v rámci komplexu pak dbá a upozorňuje na význam ekologie a přímé napojení člověka na přírodu. V rohové části kompozice je tedy vysazen vzrostlý německý dub, který se zároveň stává ústředním prvkem expozice.

Budova umožňuje díky propracované konstrukci také snadnou demontáž či přestavbu prostoru pro účely jiných událostí. Podobu interiéru lze tedy relativně snadno měnit dle aktuálních potřeb.

Výstava EXPO 2020 potrvá 6 měsíců a počítá s 25 miliony návštěvníků z celého světa. O podobě dalších pavilonů si můžete přečíst zde: rakouský pavilon, španělský pavilon, polský pavilon.

Zdroj: Arch2o.com