Zdroj: Shabtai Hirshberg

Kanye West chce Donaldu Trumpovi nechat vyrobit futuristický letoun na vodík

Slavný americký umělec se před několika dny setkal s americkým prezidentem v Oválné pracovně Bílého domu, a setkání to bylo vskutku bizarní.

13. říjen 2018 09:49:20

Během zhruba půlhodinového setkání stihl Kanye například odhalit celému světu své heslo od iPhonu. Ještě větší pozornost však upoutal, když představil koncept vodíkem poháněného letounu s názvem iPlane 1, který má dle jeho slov vyrobit firma Apple, aby mohl nahradit současné prezidentské letouny Air Force One. Westův návrh se zcela přirozeně setkal s vlnou skepse.


Zdroj: Evan Vucci/AP/REX Shutterstock

“Přinesl jsem s sebou GIF. Toto je iPlane 1. Jde o vodíkem poháněné letadlo, a náš prezident by měl létat v tomto. Necháme Apple, americkou firmu, aby na tomto letounu pracovala,” vysvětloval se zápalem West. Na důvěryhodnosti mu nepřidala ani skutečnost, že renderovaný snímek letounu, který předložil, je již zhruba šest let starý a pochází od tehdejšího studenta designu jménem Shabtai Hirshberg, jenž tento koncept vytvořil v roce 2012.

Tato technologie je nám však zatím na míle vzdálená. První vodíkový letoun schopný nést více než jednoho člověka totiž vzlétl teprve v roce 2016. Z dosavadních informací je jasné, že Hirshberg ani firma Apple do tohoto projektu nejsou žádným způsobem zapojeni. Na celý záznam setkání se můžete podívat zde:

Zdroj: designboom