Zdroj: Google

Sociální síť Google+ končí. Důvodem je únik dat více než půl milionu uživatelů

Nízká míra používání v kombinaci s nedávno odhalenou chybou v zabezpečení, která vystavila statisíce uživatelů riziku zneužití osobních informací, jsou hlavními důvody, proč se technologický gigant rozhodl službu zrušit.

10. říjen 2018 10:03:33

Google v pondělí publikoval článek na svém blogu, ve kterém uvádí, že Google+ má v současné době “nízkou míru využívání a engagementu” a že 90 % uživatelů zde při jedné relaci stráví méně než 5 sekund. K rozhodnutí zrušit provoz sítě bezpochyby výrazně přispělo také nedávné odhalení chyby v zabezpečení, kterou Google do té doby neoznámil veřejnosti a která vystavila data uživatelských profilů riziku zneužití. Chyba softwaru totiž umožňovala aplikacím získat přístup i k informacím, které nebyly označeny jako veřejné.


Zdroj: Google

Google však tuto chybu letos v březnu opravil a přestože neexistují žádné důkazy o zneužití jakýchkoli uživatelských dat, snaží se bezpečnost svých služeb zvyšovat. Zatímco síť Google+ pro běžné uživatele bude zrušena, její verze pro firemní uživatele zůstane zachována. Firmy ji totiž využívají pro interní komunikaci mezi jednotlivými zaměstnanci, a pro tyto účely služba dostane dokonce nové funkce, které tento způsob využití ještě více podpoří.

Zdroj: designboom