Foto: Brabus

Mercedes G63 s úpravou od Brabusu nabídne brutálních 700 koní

Tradiční úpravce stuttgartských automobilů Brabus si posvítil na vrcholnou motorizaci třídy G a proměnil ji doslova v bestii na čtyřech kolech.

9. říjen 2018 16:30:08

Německá firma Brabus se již po desetiletí věnuje úpravám standartních vozů Mercedes-Benz a proměňuje je v ještě luxusnější, výkonnější a exkluzivnější stroje pro nejbohatší klientelu. Nejnovějším počinem se stala úprava nového Mercedesu G63 AMG, která se dotkla jak techniky, tak designových znaků v exteriéru a precizní úpravy vnitřních prostor vozu.

Pod kapotou sériového vozu G63 se ukrývá čtyřlitrový vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly disponující výkonem 585 koní. Po úpravě specialisty z Brabusu se však maximální výkon vyšplhal až na hodnotu úctyhodných 700 koní, což stroji po úpravě umožňuje dosahovat maximální rychlosti převyšující hodnotu 240 km/h.


Foto: Brabus

V exteriéru se původní Mercedes Benz G63 AMG dočkal spíše dílčích změn. Nové jsou oba nárazníky, vůz je díky novým třiadvacetipalcovým kolům celkově širší a nechybí ani logo a nápisy Brabus napříč karosérií. Úprava Brabus dostala také imitaci zadního přítlačného křídla, což na hranaté karoserii velkého offroadu německé produkce působí spíše přehnaným až kýčovitým dojmem.

Interiér vozu se pak může pochlubit zcela novým luxusním čalouněním, páčkami pod volantem nebo koberci. Vnitřní prostory působí celkově velmi komfortním dojmem, jak je tomu u firmy Brabus zvykem, přičemž nechybí až přehnané množství emblémů Brabus, jako je tomu i v exteriéru.

Celkově je hlavním přínosem modifikace bezesporu nové a extrémnější naladění motoru. Karoserie s novými kity a díly působí celkově robustnějším a masivnějším dojmem. Je však otázkou, zda není exteriér vozu přeplácaný nesourodými prvky zbytečně moc.


Zdroj: Brabus