Foto: Motorcarclassics.com

Datsun 280ZX, ve kterém závodil Paul Newman, jde do aukce

Závodní vůz Datsun 280ZX, ve kterém ikonický herec a režisér Paul Newman získal roku 1979 titul mistra světa v šampionátu SCCA, jde do aukce.

9. říjen 2018 13:20:41

Paul Newman, kterého proslavily legendární role ve filmech jako Frajer Luke či Butch Cassidy a Sundance Kid, byl proslulý též svou vášní pro auta a motorsport. Uznávaný držitel mnoha cen za výkony na filmovém plátně byl zároveň v roce 1979 vítězem své kategorie závodu v Le Mans s vozem Porsche a v celkovém žebříčku obsadil druhé místo. Neméně proslulá je jeho účast na závodě 24 hodin v Daytoně nebo úspěchy s vozem Datsun 280ZX v americké sérii SCCA silničních vozů, kde se roku 1979 stal šampionem.

Právě Newmanův Datsun 280ZX z vítězné sezony 1979 nyní míří do aukce. Závodní vůz v typické barevné kombinaci modré, bílé a červené s číslem 33 na kapotě zvítězil během ročníku 1979 v sedmi podnicích. Japonské coupé z konce sedmdesátých let je osazeno řadovým šestiválcem o objemu 2,8 litru s čtyřstupňovou manuální převodovkou, jenž přenáší výkon na zadní kola, přičemž závodní pneumatiky Good Year i kola Gotti jsou originální.

Legendární závodní stroj, za jehož volant usedal neméně proslulý herec a režisér, se bezpochyby stane cenným sběratelským artiklem, jenž v sobě zhmotňuje historii tradice amerického motorsportu. Pokud byste měli o tento unikátní kousek zájem právě vy, aukce probíhá na odkazu ZDE.


Zdroj: Motorcarclassics.com