Zdroj: Erik Hecht

Americký učitel staví unikátní lesní obydlí jako z pohádky

Jacob Witzling je povoláním učitel, nicméně kromě toho má vášeň pro navrhování a stavbu jedinečných lesních domků, které ve vás probudí dětskou touhu zažívat pohádková dobrodružství.

8. říjen 2018 12:05:20

Svůj první srub postavil Jacob již ve 22 letech, kdy použil zbytky ze stavenišť a celá stavba ho stála zhruba 18 000 Kč. V této chatě poté další tři roky žil. Nyní je mu 35, má na kontě 5 unikátních lesních obydlí a v jednom ze svých výtvorů, speciálně upraveném pickupu, ze kterého si udělal srub na kolech, v současné době spolu se svou přítelkyní, známou modelkou Sarou Underwoodovou, projíždí celé Spojené státy (rozhodně doporučujeme zhlédnout více fotek na Jacobově Instagramu).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jacob Witzling (@jacobwitzling),

“Myslím, že náklonnost k jednoduchému bydlení není žádnou novinkou. Vždy existovali lidé, kterým byl rychlý charakter přítomnosti nepříjemný, i když ta doba s ohledem na dnešní standardy tak rychlá nebyla. Přírodní chaty ztělesňují krásu a jednoduchost, která se v každodenním pracovním světě ztrácí,” popisuje své myšlenky Witzling. Jedním z Witzlingových nejkreativnějších projektů je bezpochyby osmiúhelníková chata s korunovitou střechou pokrytou mechem, kde již chybí pouze pohádkoví skřítci. Je postavena na základně o rozloze 12,5 metrů čtverečních a disponuje také půdním prostorem, který jí přidává dalších 7,5 metrů čtverečních obytného prostoru.

Zdroj: designboom, dwell