Zdroj: Alternative Limb Project

Protéza jako prostředek sebevyjádření? Designérka mění končetiny lidí na umělecká díla

Lidé s protézami mohou v rámci unikátního projektu popustit uzdu své fantazii a nechat si navrhnout takřka jakoukoli protézu, která vyjadřuje jejich osobnost.

7. říjen 2018 14:10:09

Designérka Sophie de Oliveira Barata založila Alternative Limb Project, v rámci kterého dává lidem s protézami jedinečnou příležitost vyjádřit svou osobnost. Vytváří jim totiž přímo na míru velmi neobvyklé, někdy až surreálné protézy v podobě bionických končetin, 3D reliéfů, či dokonce kůže jiného živočišného druhu. Do protéz lze zakomponovat širokou škálu materiálů od kovů až po krystaly, a dokonce také tajné schránky. Sophie spolupracuje s předními odborníky v oborech jako 3D modelování, elektronika či moderní technologie, aby výsledná kvalita každého díla byla co nejvyšší.


Zdroj: Alternative Limb Project

Mezi její klienty patří například paralympijští sportovci, hudební umělci, modelové a výrobci videoher. “Podobně jako u módy, kde se fyzický vzhled stává formou sebevyjádření, vidí Sophie potenciál pro rozšíření nositelovy osobnosti také v protetice. Sophiina díla v sobě snoubí nejnovější technologie s tradičními řemesly a zkoumají témata obrazu těla, modifikace, evoluce a transhumanismu, zatímco podporují pozitivní diskuzi o postižení a oslavuje tělesnou diverzitu,” stojí na webových stránkách projektu.

Zdroj: designboom