Banksy vydražil své dílo za 31 milionů korun, hned poté ho však skartoval

Aukce Banksyho díla za 30 milionů korun skončila nečekaným zvratem.

6. říjen 2018 19:06:02

Unikátní dílo s titulem Girl With a Ballon z roku 2006, které pochází z rukou notoricky známeho umělce Banksyho, čekala tento víkend aukce, ve které se obraz prodal za rekordní částku 1,4 milionu dolarů, tedy za více než 31 milionů korun. To, co přišlo poté, asi nikdo v sále nečekal, tedy mimo Banksyho samotného.

Ihned po prodeji Banksyho dílo spustilo poplach, přičemž plátno proklouzlo skrz skartovačku zabudovanou uvnitř umělého rámu, tedy zníčilo samo sebe. Poté, co si všichni překvapení v sále natočili a nafotili, co se právě stalo, byl kus odstraněn z místnosti. Na bezpečnostních kamerách byl zaznamenán člověk oblečený v černém zahalen v slunečních brýlích a klobouku, který opustil budovu právě v onen moment sebedestrukce. Mnozí předpokládají, že šlo o samotného Banksyho. Zda-li to však byl opravdu on, se asi nedozvíme.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Going, going, gone…

Příspěvek sdílený Banksy (@banksy),

Zobrazit příspěvek na Instagramu

What a great move! Right after the hammer fell, Banksy self destructed/shredded after selling for 860.000£ at the Sotheby‘s evening auction on the 5th of October 2018. . ✖️✖️✖️ #banksy #sothebys #auction #art #shredded #destroyed #video #classicbanksy #london #streetartnews #news #legendary

Příspěvek sdílený I KNOW A GUY (@iknowaguy.gallery),