Foto: Maris Lapis

Lotyšská restaurace AQUA LUNA je díky důmyslné konstrukci schopná mobilního přemístění

Budovu restaurace AQUA LUNA v Lotyšské Rize je díky jednoduchému provedení možné snadno přemístit a znovu otevřít na jíném místě dle aktuální potřeby.

6. říjen 2018 12:33:47

Architektonické studio* Open AD* se postaralo o vznik mobilní budovy restaurace AQUA LUNA, jenž je schopna cestovat napříč Lotyšskem, kde je možné jednoduše konstruovanou stavbu rychle a snadno znova postavit a posléze otevřít hostům.
*
Základním pilířem celého projektu jsou jednoduché hranaté tvary konstrukce z lehkého dřeva. Fasádu pak tvoří *designové desky s úhlopříčnými dřevěnými tvary.
Dřevo jakožto přírodní materiál utváří také vstupní prostor pomocí dominantních neopracovaných segmentů, jenž evokují vstupní bránu či terasu.


Vstupní prostor, foto: Maris Lapis

Interiér budovy je dále intuitivně rozčleněn do tří hlavních sektorů dle využití. Najdeme zde tedy bar, salonek a restauraci. To vše v jednoduchém vzdušném interiéru, který však nepostrádá vkusnost. Výrazným vnitřním prvkem se stává zejména umístění mobilní zeleně v kovových nádobách, které doplňuje elegantní nábytek a dekorace, přičemž valná většina interiérových prvků pochází od lotyšských producentů.

Prostor restaurace AQUA LUNA se rozšiřuje i do venkovního prostředí pomocí terasy s venkovním barem, který je vyveden z dřevěných prken. Vnější fasáda ze strany terasy je pak uzpůsobena pro vertikální pěstování rostlin, což jen umocní příjemnou atmosféru v jednoduchém prostředí, které dbá na využití zeleně. Budova mobilní restaurace AQUA LUNA potvrzuje, že jednoduché minimalistické řešení a materiály mohou přinášet velmi povedený funkční výsledek.


Zdroj: Archdaily.com