Zdroj: Qingshan Wu

Čínské studio představilo prototyp minimalistického obydlí pro život na Marsu

Co by se stalo, kdyby lidstvo bylo nuceno opustit Zemi a přesunout se na Rudou planetu? Čínské architektonické studio nabízí řešení v podobě soběstačného minimalistického bydlení.

5. říjen 2018 11:28:38

V Číně momentálně probíhá výstava s názvem China House Vision 2018, kde různé architektonické firmy představují své vize bydlení budoucnosti. Jednou z těchto firem je také studio OPEN Architecture, které přispělo svým prototypem minimalistického bydlení s názvem MARS Case, na kterém spolupracovalo s čínským výrobcem elektroniky Xiaomi. Návrh si klade za cíl zpochybnit současné pojetí obytného prostoru a zároveň navrhnout nové možnosti pro budoucnost.


Zdroj: Qingshan Wu

Výchozí premisou návrhu je, že lidstvo je nuceno usadit se na Marsu, kde nám nezbývá nic jiného než omezit svůj nadměrně konzumní “pozemský” styl života. Bydlení se tak zredukuje na několik nejdůležitějších prvků, zatímco zásadní roli hraje recyklace a znovupoužití. MARS Case tedy sestává z lehkého a kompaktního modulu o rozměrech 2,4 × 2,4 × 2 metry, který lze rozšířit o nafukovací obývací prostor. Výbava domu obsahuje zařízení ze současných produktových řad Xiaomi, která lze mezi sebou bezdrátově propojit a ovládat pomocí smartphonu.

Zdroj: designboom