Zdroj: Everence/YouTube

Tetovací inkoust s DNA vám umožní nosit v sobě kousek svých milovaných, doslova

Ať už nám tetování připomíná významné události našeho života či zesnulého člověka, kterého jsme měli rádi, jedná se o velmi osobní záležitost. A americký start-up tuto osobní rovinu posouvá na zcela novou úroveň.

5. říjen 2018 10:48:06

Firma s názvem Everence využívá technologie vyvinuté vědci z Brownovy a Dukeovy univerzity, která umožňuje vpravit lidskou DNA do tetovacího inkoustu. Ať už jde o chlup z vašeho milovaného mazlíčka či zpopelněné ostatky zesnulého člena rodiny, výsledné tetování protkané DNA dle slov firmy slibuje “hlubší osobní spojení, kterého by ani ta nejsmysluplnější tetování nikdy nedosáhla”.

Celý proces funguje tak, že zákazník pošle firmě DNA materiál, který si přeje vpravit do inkoustu, firma ho pomocí patentovaného procesu vyrobí a následně zašle zpět zákazníkovi. Ten už se jím pak může nechat potetovat v jakémkoli salonu. Dle slov ředitele firmy Patricka Duffyho je tento koncept inspirovaný tzv. “Gold Star” rodinami, tedy rodinnými příslušníky zesnulých členů amerických vojenských sil. Zákazníci však tuto službu již využili také pro oslavu narození dítěte, zásnub, manželství, nebo uchování památky na svého blízkého, který zemřel jiným způsobem.


Foto: Everence

Zdroj: Digital Trends