Zdroj: Renault

Renault přichází se svou vizí luxusního samořízeného vozu budoucnosti

Francouzská automobilka se na domácí půdě autosalonu v Paříži nechtěla nechat zahanbit, což se jí s tímto konceptem rozhodně povedlo.

4. říjen 2018 12:00:28

Francouzský výrobce automobilů Renault na Pařížském autosalonu představil nový koncept samořízeného vozu zvaný EZ-Ultimo, a rozšířil tak svou řadu plně elektrických vozů série EZ, do které patří rovněž robotické taxi EZ-GO. Automobilka si vůz představuje jako luxusní salon, který nabídne “prvotřídní cestovatelský zážitek” a kde bude možné pohodlně strávit dlouhou chvíli, ale třeba i celý den.


Zdroj: Overdrive

V interiéru najdete kvalitní materiály jako dřevo, mramor, či kůže. Cestující mohou sedět buď v pohodlném křesle zády k pomyslnému řidiči, nebo na kožené sedačce umístěné naproti. Co se týče technologií, je vůz vybaven 4. úrovní autonomního řízení, v rámci které má ve všech rozích rozmístěné řídicí, radarové a lidarové kamery a senzory. Vůz je připojen k infrastrukturám a dokáže se přizpůsobit jak městskému prostředí, tak jízdě po dálnici. Samozřejmostí je také WiFi připojení pro cestující, které zajišťuje 5G anténa.

Zdroj: designboom