Zdroj: Hyperloop Transportation Technologies

První prototyp přepravní kapsle Hyperloopu v plné velikosti je na světě

Svět je zase o krok blíže k realizaci futuristického přepravního systému Hyperloop. Kapsle by údajně měla být plně připravena k provozu již příští rok.

4. říjen 2018 11:20:58

Americká firma Hyperloop Transportation Technologies (HTT) představila první prototyp kapsle pro přepravu cestujících ve skutečné velikosti, který navrhlo studio PriestmanGoode. Prototyp s názvem Quintero One je vyroben z materiálu zvaného Vibranium, nejedná se však o fiktivní kov použitý pro výrobu štítu Kapitána Ameriky, ale o speciální kompozitní materiál, který firma si firma nechala patentovat právě pro účely vývoje Hyperloopu. Dle jejích informací je tento materiál 10krát silnější než ocel, ale zároveň také 5krát lehčí.

Firma HTT letos uzavřela partnerství s Čínou, Ukrajinou a Spojenými arabskými emiráty, což znamená, že kapsle Quintero One by mohl v budoucnu fungovat v jakékoli z těchto lokalit. “Díky tomu, že jsme učinili značný pokrok ve sladění vládních regulací s našimi bezpečnostními předpisy a pojistným rámcem, jsme nyní přivedení Hyperloopu na svět blíže než kdy dříve,” říká spoluzakladatel HTT Bibop Gresta.

Kapsle bude nyní přepravena do centra výzkumu a vývoje HTT ve francouzském Toulouse, kde proběhnou další montážní práce a integrace do systému. Podle Gresty bude plně připravena k provozu již v roce 2019.

Zdroj: Dezeen