Zdroj: Jaguar Land Rover

Land Rover vyrobil záchranářský vůz plný nejmodernějších technologií pro Červený kříž

Slavná britská automobilka podporuje Červený kříž již od roku 1954, a v rámci této spolupráce nyní vznikl speciálně upravený vůz modelu Discovery, který bude nyní zachraňovat životy v Rakousku.

3. říjen 2018 12:10:26

Land Rover na loňském ročníku Autosalonu Ženeva představil koncept záchranářského vozu s názvem vozu Project Hero, jehož účelem je pomáhat především horským službám. A včera britská automobilka oznámila, že se jí tento koncept podařilo přetavit v realitu. První speciálně uzpůsobený vůz modelu Discovery zahájil aktivní službu u Rakouského červeného kříže, kde bude k dispozici záchranářskému týmu, kterému pomůže lépe reagovat na vzniklé katastrofy.

Vůz je vybaven nejmodernějším komunikačním systémem, jehož součástí je mimo jiné dron s termovizí, který dokáže rozpoznat člověka na vzdálenost až 440 metrů, a vozidlo dokonce až na vzdálenost 1 kilometru. Dron lze ovládat pomocí dálkového ovladače s dotykovým displejem, kde lze ze záběrů termovizní kamery jednoduše získat přesné souřadnice hledaného člověka.

Výbava vozu dále obsahuje čtyři rádiové antény, 360stupňové osvětlení a unikátní řídicí centrum zabudované v nákladovém prostoru, které umožňuje efektivnější koordinaci záchranných operací. A jak si vůz vedl při první modelové misi, uvidíte v následujícím videu:

Zdroj: designboom, Land Rover