Project Stream / Google

Project Stream od Googlu vám umožní hrát AAA hry v internetovém prohlížeči

Google se chystá potěšit všechny nadšené hráče po celém světě. S novou službou totiž budou moci hrát ty nejnovější hry prostřednictvím svého internetového prohlížeče.

2. říjen 2018 12:11:12

Project Stream je nová streamovací služba, která uživatelům umožní hrát počítačové a konzolové hry na jakémkoli počítači či laptopu prostřednictvím rozhraní internetového prohlížeče. Google se od 5. října chystá službu veřejně testovat s omezeným počtem účastníků, kterým umožní bezplatně hrát hru Assassin’s Creed Odyssey v prohlížeči Chrome. Jedná se o nejnovější hru z populární série, která je mimo jiné nabitá 4K grafikou.


Zdroj: Project Stream / Google

Pokud však půjde vše podle plánu, na kapacitě vaší grafické karty by nemělo záležet. Google nicméně doporučuje rychlost internetového připojení alespoň 25 MB/s. Dle slov firmy je účelem tohoto testovacího provozu posunout limity celé služby, protože streamovat AAA hry je mnohem komplikovanější než například film či seriál. Jak by mohlo hraní v rámci této služby reálně vypadat, ukazuje Google v demonstračním videu:

Zdroj: Engadget