Foto: Škoda Auto

Vision RS představuje budoucnost sportovních modelů značky Škoda

Náš domácí automobilový výrobce prezentuje na začínajícím autosalonu v Paříži studii Vision RS, která odhaluje budoucí směr sportovně laděných vozů s přídomkem RS i připravovaný nástupce Rapidu.

2. říjen 2018 08:41:35

Automobilka Škoda si jako hlavní novinku pro pařížský autosalon připravila hybridní sportovně vyhlížející studii Vision RS. Ta se stává přímým předobrazem nástupce kompaktního modelu Rapid, jehož prototypy již křižují české silnice.

Vůz osazený motorem 1.5 TSI o výkonu 150 koní, jenž je doplněn elektromotorem, je schopen celkového výkonu 245 koňských sil a posouvá značku jak v oblasti designu, tak technologií.

Vision RS představuje novou filozofii uspořádání interiéru s velkým středovým displejem, zaručuje digitální konektivitu prostřednictvím palubního asistenta Alexa od Amazonu a přináší řadu nových technologických novinek, na které jsme u vozů z Mladé Boleslavy dosud nebyli zvyklí. Řada prvků sportovního kompaktu pak jako hlavní materiál využívá karbon.


Nové uspořádání interiéru vozů Škoda, foto: Škoda Auto

Studie si však stále zachovává typické znaky domácího výrobce, mezi které patří zadní světlomety do tvaru písmene L, nebo charakteristicky vykrojená přední maska, na kterou navazuje emblém okřídleného šípu, jenž je navíc v případě Vision RS podsvícený. Vůz stojí na aerodynamicky tvarovaných dvaceti palcových kolech a stejně jako v případě předešlých studií se inspiruje českým křišťálem, což je patrné třeba z předních světlometů vozu či zpětných zrcátek zhotovených z karbonu.

Novinka, jenž využívá prvky z motorsportu, nabídne tři jízdní režimy Normal, EV a Sport a právě nyní je k vidění na pařížském autosalonu ve stánku Škoda Auto. S vozem vycházejícím z konceptu Vision RS se však brzy setkáme také v modelové paletě značky, kde zaujme místo po končícím Rapidu.


Zdroj: Škoda Auto