Zdroj: Infiniti

Technologie z F1 v běžném autě? Prototyp od Infiniti bude za pár dní představen v Paříži

Vozy Formule 1 mají jen velmi málo společného běžnými silničními auty, což je škoda jednak pro automobilky, které do tohoto sportu investují miliardy, a také pro diváky. Cílem konceptu Project Black S je právě tyto dva světy spojit.

1. říjen 2018 14:09:48

Japonská automobilka Infiniti na loňském Autosalonu Ženeva představila designovou studii s názvem Project Black S, která se snaží zabudovat technologii z vozů Formule 1 do automobilu pro běžný silniční provoz. Na letošním Pařížském autosalonu, který se bude konat od 4. do 14. října, automobilka představí první prototyp, jenž na rozdíl od loňského konceptu již bude disponovat reálnou technologií.


Zdroj: Infiniti

Project Black S je založen na modelu Infiniti Q60 Red Sport 400, od kterého převzal také dvakrát přeplňovaný šestilitrový šestiválec, a vznikl ve spolupráci s týmem F1 značky Renault. Do pohonné jednotky je však zabudován ještě hybridní systém obsahující elektrický motor, který zmíněnému šestiválci přidává dalších 163 koní, a zvyšuje tak celkový výkon vozu na 563 koňských sil. Kromě modifikací pohonného systému prošla úpravou také karoserie, která tak získala lepší aerodynamické vlastnosti.

Zdroj: Digital Trends