Foto: Maserati

Maserati odhalilo limitovanou edici Ghibli Ribelle

Italské Maserati se pochlubilo limitovanou edicí Ribelle svého prémiového modelu Ghibli. Dva z dvou set plánovaných exemplářů zamíří do České republiky.

30. září 2018 19:51:08

Model Ghibli, jenž je na trhu již pátým rokem, se dočkal limitované edice Ribelle, která je určena především pro klientelu střední a východní Evropy, Afriky a Blízkého východu. Vozů Ghibli s přídomkem Ribelle vzniknou přesně dvě stovky, přičemž hlavním rozpoznávacím znakem se stane specifický černý lak “Nero Ribelle Mica” a kombinace černé a červené barvy v luxusněji vyvedeném interiéru.

Tradiční výrobce luxusních sportovních vozů nabídne velmi bohatý komfortní interiér v charakteristické kůži s autentickými materiály edice Ribelle, přičemž ikonický trojzubec symbolizující značku Maserati bude doplněn právě logem edice. V exteriéru se edice Ribelle dočkala litých kol Proteo tvarovaných za pomoci laseru, které kombinují černou a červenou barvu.

Co se týče motorizace, bude Ghibli Ribelle nabízeno se standardními agregáty, jako je tomu u klasického provedení. Tedy se vznětovým šestiválcem o výkonu 275 koní, nebo třílitrovým dvakrát přeplňovaným benzinovým šestiválcem naladěným na výkon 257 kW nebo 316 kW. Výkon na zadní, popřípadě obě nápravy, přenese výhradně osmistupňová samočinná převodovka.

Nové Maserati Ghibli Ribelle s autentickými úpravami exteriéru i interiéru zamíří na trh již během října s tím, že pro území České republiky jsou určeny dva exempláře.


Zdroj: Tgcom24.it