Foto: Porsche

Porsche k výročí značky reinkarnuje model 935

Automobilka Porsche si k sedmdesátým narozeninám nadělila oživení legendárního okruhového speciálu z Le Mans, jenž navazuje na model Porsche 935 z roku 1978.

28. září 2018 16:11:29

Zavedený německý výrobce ikonických sportovně střižených vozů si pod taktovkou koncernu Volkswagen nadělil k výročí sedmdesáti let existence značky novinku v podobě závodního speciálu Porsche 935, jenž svými retro tvary navazuje na závodní speciál Porsche pro vytrvalostní závod v Le Mans z roku 1978. Vůz ukrývající techniku současného modelu 911 GT2 RS vznikne v limitované edici pouhých sedmasedmdesáti exemplářů.

Jubilejní novinka disponuje hmotností pouhých 1380 kilogramů a s dvakrát přeplňovaným plochým šestiválcem o objemu 3.8 litru dosahuje výkonu 700 koňských sil. Ač je základ vozu téměř totožný se sériovým modelem Porsche 911, designéři měli mnohem volnější práci, jelikož vůz není určen pro silniční provoz ani konkrétní závodní sérii. Díky tomu došlo ke kompletní obměně aerodynamiky a karoserie, jenž v nové karbonové podobě zejména protáhlou zádí odkazuje na původní závodní speciál Porsche 935, přezdívaný Moby Dick.

Interiér je postaven ryze závodně a některými prvky se shoduje s modelem 911 GT3 R. Sběratelská novinka pro exkluzivní klientelu bude dostupná v tradičním retro zbarvení s titulárním sponzorem Martini nebo v šedé barvě, přičemž cenovka limitovaného modelu 935 dosáhne téměř osmnácti milionů korun.


Zdroj: Topgear.com