Foto: Designboom.com

Řecký hotel je inspirován starověkou architekturou

Hotel Olea na řeckém ostrově Zakyntos kombinuje původní materiály a navazuje na původní antickou architektonickou tradici starověkého Řecka.

27. září 2018 15:40:13

Na kopcovitém východním pobřeží středomořského ostrova Zakyntos vyrostl hotel s výhledem na nedaleké moře, či přilehlou vesnici Tsilivi, jenž důmyslně kombinuje starověkou architekturu a tradiční stavební materiály s moderně pojatým členěním prostoru, které poskytuje maximální klid uprostřed pokojného ostrova plného původní zeleně.

Návrh, za jehož zrodem stojí studio Block722 působící ve Stockholmu a Aténách, pracuje s rozlohou 4000 čtverečních metrů. Nejzásadnějším prvkem se zde stává uměle vytvořené jezero, jenž evokuje dojem přirozenosti. Kolem této dominantní vodní plochy, určené ke koupání hostů, se pak dále rozvíjejí jednotlivé části přímořského hotelového rezortu. Každé jednotlivé apartmá pak architektonicky působí autonomním dojmem samostatného obydlí. Na první pohled tak nemusí být zcela zřejmé, že se jedná o hotelové zařízení.

Autoři projektu při ztvárnění dbali na šetrnou práci s původní vegetací. V samotném centru tohoto sídla tak rostou původní staré olivovníky, přičemž komplex přirozeně navazuje na pestrou a téměř nedotčenou okolní přírodu. Návštěvníci Hotelu Olea mají k dispozici saunu, wellness, posilovnu a další výdobytky současných ubytovacích standardů. Zároveň však tráví čas relaxace v příjemném jednoduchém prostředí, jenž ve velkém využívá bambus, dub a jiné dřeviny jako součásti architektury budovy.


Zdroj: Designboom.com