Foto: Alexander Gerst / ESA

Astronaut na ISS pořídil dechberoucí snímky tajfunu Trami mířícího k Japonsku

Alexander Gerst, který se v současné době nachází na Mezinárodní vesmírné stanici, pořídil snímky masivní tropické bouře, která se neodvratně řítí na Japonsko.

27. září 2018 11:29:34

Ničivé dopady tropických cyklón v posledních měsících zmítají hned několika oblastmi světa. Hurikán Florence například nedávno zasáhl Spojené státy, kde způsobil rozsáhlé povodně. A vypadá to, že tento přírodní živel neopomene ani Japonsko, k jehož pobřeží se neodvratně řítí tajfun Trami. Astronaut Evropské kosmické agentury Alexander Gerst tento tajfun zachytil z paluby ISS a jak můžete vidět, jedná se o děsivou, ale zároveň fascinující podívanou.


“Jako kdyby někdo z naší planety vytáhl obří špunt. Dívám se do oka další silné bouře. Trami je supertajfun 5. kategorie, který je nezastavitelný a míří k Japonsku a Tchaj-wanu. Dávejte na sebe tam dole pozor!” komentoval Gerst svůj twitterový příspěvek. Trami před několika dny dosáhl statusu supertajfunu, když překročil rychlost 241 km/h. S postupem času však o něco zeslábl, nicméně stále představuje hrozbu.


Foto: Alexander Gerst / ESA

Zdroj: CNET