Zdroj: IKEA Space10

IKEA vstupuje na pole autonomních vozů s novou sadou konceptů pro různé účely

Švédský nábytkářský gigant vidí v autonomních vozidlech velkou obchodní příležitost. Vývoj vozů bez volantu či palubní desky totiž umožňuje vznik zcela nových nekonvenčních designů, které může opatřit interiérovým vybavením.

26. září 2018 09:20:32

Inovační laboratoř IKEA Space10 představila sedm virtuálních konceptů, které nastiňují, jak si firma představuje městskou dopravu budoucnosti. Již samotné názvy konceptů Office, Cafe, Healthcare, Farm, Play, Hotel a Shop napovídají, že se jedná o specificky stylizovaná vozidla určená pro různé účely. Některé z nich jsme již viděli ve vizích jiných automobilek jako například Volvo, najdeme zde však také pár zcela nových pojetí autonomního vozu.

“Skutečný potenciál samořízených aut nespočívá ve schopnosti řídit, aniž bychom museli držet volant. Spočívá v tom, co budeme uvnitř těchto aut schopni dělat či zažívat,” uvádí firma v tiskové zprávě. Pokud vás jednotlivé koncepty zaujaly, více informací vám o nich poskytne aplikace Space10 pro iOS, kde si je můžete prohlédnout ze všech úhlů.

Zatím je příliš brzy, abychom určili, kdy se dočkáme jejich realizace. IKEA totiž podle všeho neplánuje vyrábět autonomní vozy od začátku do konce, a je proto mnohem pravděpodobnější, že počká na jiného výrobce, se kterým následně zahájí spolupráci a zaměří se pouze na svou odbornost, tedy design interiéru.

Zdroj: Digital Trends