Foto: Alexander Bogorodsky

Portugalská vila poskytuje nádherný výhled na otevřené moře

Vilová stavba na portugalském pobřeží snoubí překrásné výhledy na otevřené moře s ekologickou funkčností a moderním designem.

26. září 2018 09:18:37

Na pobřeží Algarve v kopcích na jihu Portugalska vyrostla vila od architektonického studia CORE, která představuje šetrnou stavbu, jenž nabízí impozantní výhled na moře a okolní krajinu.

Budova elegantního vzezření nabízí přízemní podlaží a střešní terasu. Obytná část je orientována na severní stranu komplexu, kde se nacházejí pokoje, jejichž stěny slouží jako přirozená tepelná izolace bránící nežádoucímu přehřívání místností. Jižní strana pozemku pak představuje otevřený dvůr s bazénem a přímými výhledy na oceán.


Foto: Alexander Bogorodsky

Díky členitému pozemku je samotná vila umístěna o úroveň výš, než otevřený dvůr, což díky využití velkých oken umožňuje dech beroucí výhled i ze vzdušného otevřeného obývacího pokoje, jenž slouží zároveň jako jídelna a kuchyň.

Celá budova lehkých tvarů chytře využívá vliv slunce a větru pro účely přirozeného světla a vytápění, přičemž jižně směřovaná otevřená místnost je dostatečně odstíněna přesahujícím okrajem terasy, díky čemuž ostré slunce neomezuje obyvatele ani v době největšího tepla. Jednotlivé úrovně pozemku jsou pak propojeny ocelovými schody, které jasně definují jednotlivé úrovně vilového komplexu.


Zdroj: Designboom.com