Foto: COULSON Architects

Minimalistické obydlí z polopropustných zrcadel umožňuje pocit splynutí s přírodou

Ekologicky udržitelné obydlí s minimálním dopadem na životní prostředí od COULSON Architects nabídne inspirativní prostředí umělcům i útěk od denní reality velkoměsta.

25. září 2018 14:58:50

Cenově dostupné bydlení v přírodě, které nezatěžuje okolní prostředí jak fyzicky, tak esteticky a zároveň poskytuje komfort běžného domu. To je nadčasový projekt úsporné stavby od COULSON Architects.

Budova postavená z běžně dostupných materiálů disponuje stěnami z polopropustného skla. Člověk obývající vnitřní prostory tak nabývá dojmu, že je stále bezprostřední součástí divoké přírody. Stavba však umožňuje vytápění a připojení k elektřině na základě fotovoltaických panelů a zároveň efektivně hospodaří s vodou, kterou získává ze střechy.

Kompaktní mobilní obydlí tak nabízí nevšední zážitek života v přírodě bez ztráty komfortu, na nějž jsme z civilizace zvyklí. Jednoduchá stavba je vybavena vlastním odpadním systémem, bateriemi pro ukládání nevyužité elektrické energie a kvalitní termoizolací, díky níž lze vnitřní prostor efektivně vytápět i během chladných měsíců.

Autoři mají v plánu dodávat svou z mnoha ohledů revoluční stavbu v provedení klasického minimalistického obydlí s koupelnou, v provedení čistě pro saunovací účely a také jako umělecké studio, jenž umožní hudebníkům či výtvarníkům pracovat na svých projektech v inspirativním, ale zároveň přívětivém prostředí přírody. První vyhotovení drobného obyvatelného komplexu budou sloužit pro umělecké a vědní účely.


Zdroj: Arch2o.com