Poslechni si 10 nejoblíbenějších alb Oriona z PSH

Deset nejoblíbenějších alb Oriona si můžeš prohlédnout v novém seriálu z naší dílny.

24. září 2018 10:24:53

Dobrý playlist není nikdy na škodu, a platí to o to více, když je od pořádné hudební osobnosti, u které se s aktivním přehledem ve světové hudbě počítá. Rozhodli jsme se proto rozběhnout seriál, kde si budeme představovat 10 nejoblíbenějších alb vybraných českých a slovenských interpretů z co nejrozmanitějšího žánrového spektra. Doufáme, že si tak společně budeme moci rozšířit hudební obzory, zatímco fanoušci jednotlivých interpretů lépe pochopí, co jejich oblíbence formovalo, a ještě se přitom něco naučí.

Prvním pánem na holení není nikdo jiný než jedna z nejdůležitějších, ne-li nejdůležitější postava českého rapu. Miky Vorel a.k.a Orion a.k.a nejstarší aktivní český rapper. Lídr jedné z nejdůležitějších crews české scény si při rapové kariéře stihl vybudovat pověst pořádného selektora, kdy ho často vidíš i za gramofony. Pyšní se také obsáhlou sbírkou vinylů a je znalcem rapové hudby obecně. Právě proto je ideálním kandidátem na představení svých 10 nejoblíbenějších alb, ke kterým nám vždy pověděl pár slov.
V následujícím seznamu se tak dozvíš něco z Oriho žánrové pestrosti, při jakém albu bral LSD a k jaké hudbě ho dostal Roman Holý. Přejeme příjemné čtení poslouchání. Alba jsou uvedena bez pořadí.

Deee Lite – World Clique
Nejdříve mě zaujalo video na Groove Is In The Heart, pak i celý album. Měl jsem to na kazetě a udělal jsem si k tomu obal.

De La Soul – De La Soul Is Dead
Tohle je kapela, na který jem vyrůstal já. Je moje nejoblíbenější. Ještě od nich miluju album první, 3 Feet High And Rising.

Wu-Tang Clan – Enter The Wu-Tang (36 Chambers)
Když to vyšlo, koupil jsem si 4X baterky do walkmana, dal si papír a šel na 10 hodin do města. Oni úplně změnili sound. Je to nesmrtelný a každej by to měl povinně naposlouchat.

Tricky – Maxinquaye
Dost podobný zážitky jak s albem od Wu-Tang, akorát jsem to poslouchal na repeat v baru cca 8 h, velmi nadčasové.

The Streets – Original Pirate Material
Vzpomínám si na první poslech. Absolutně jsem nechápal, kam to ten člověk posunul. Od tý doby mě žádný album už tak nedostalo jako OPM. Mike Skinner je král.

Michael Jackson – Thriller
Dřív jsem ho neměl rád, ale dospěl jsem k němu a tahle deska je jedna z nejlepších ever. MJ je vlastně GOD of pop.

Supermax – Fly With Me
Nebejt Romana Holýho, tak toto asi nikdy neuslyším. Je skvělý objevovat hudbu a ke spoustě stylů dozrát.

Born Jamericans – Kids From Foreign
Reggae/Hip Hop/RnB artists. Dříve jsem to hodně miloval a tuhle desku nejvíc.

Jamalski – Roughneck Reality
Naprostá bomba, šíleností, kulometnou flow a na tu dobu jiným soundem nabitý album.

Smif-N-Wessun – Dah Shinin’
Jezdil jsem si kupovat barvy do Berlína a v jednom shopu to objevil na CD ještě s albem od Leaders Of The New School a Organized Confusion. Úplně mi to učarovalo a dost to ovlivnilo mou tvorbu.

Tak co vy na to? Překvapení? My určitě! A už teď se těšíme, až nám své seznamy poskytnou také další interpreti. Čí top 10 byste si přáli nejvíce?