Darkness Kompendium kniha 2

Zápas s Temnotou bude pokračovat v pokračování skvělého komixu

Mafiánský zabiják s mocí Temnoty opět vyráží do ulic New Yorku. Vychází 2. kolosální Darkness.

24. září 2018 09:32:36

Nakladatelství Comics Centrum plánuje na prosinec letošního roku vydat svazek „Darkness Kompendium: Kniha 2“, pokračování úspěšného komiksu o magickém artefaktu v držení šarmantního antihrdiny. Jeho vydání mají opět v rukou sami čtenáři.

Čeští čtenáři měli příležitost seznámit se s *Jackiem Estacadem*, členem italské mafiánské rodiny a zároveň nositelem tajuplného magického artefaktu jménem Darkness, již roku 2016, kdy Comics Centrum vydalo první část jeho příběhů v souborném svazku pod názvem Darkness Kompendium: Kniha 1.

Na jeho konci se Jackiemu alias Darkness podařilo úspěšně porazit jak znepřátelené Bratrstvo Temnoty, tak i nositelku artefaktu Angelus, zatímco se Sárou Pezziniovou, nositelkou dalšího artefaktu Witchblade a hrdinkou stejnojmenné samostatné série, uzavřel prozatímní příměří.

V druhém Kompendiu čeká Jackieho kromě boje s nadpřirozenými silami a šarvátek s lidskými zločinci také zápas v jeho vlastním nitru: má zůstat na straně Temnoty, anebo se alespoň v některých případech stát zastáncem dobra? Situaci mu komplikuje nejen jeho bezpáteřní mafiánský strýček Franchetti, ale i náhlé objevení jeho sestry–dvojčete Capris a v neposlední řadě jeho dávná nenaplněná láska Jenny.

Kromě pokračování základní řady komiksu obsahuje Darkness Kompendium: Kniha 2 také několik povídek a crossoverů, které doplňují a rozšiřují svět Darkness o nové pohledy a žánry. Nedílnou součástí je také rozsáhlá galerie obálek a pin-upů. Na komiksu se i tentokrát podíleli zkušení komiksoví tvůrci, mezi nimi např. Scott Lobdell, Clayton Cran, Brett Boota, Dave Finch a další.

Kniha spadá do ediční řady „Kolosální knihy“, v níž je již tradičně vydání publikace podmíněno předobjednávkou ze strany dostatečného počtu zájemců. V tomto případě činí minimální počet objednávek 300 kusů. Objednávat bude možné přímo na internetových stránkách Comics Centra od 17. září do 28. října za cenu 2 200 Kč.

Darkness Kompendium: Kniha 2. Autoři: Scott Lobdell, Clayton Cran, Brett Boota, Dave Finch a další. V překladu Alexandry Niklíčkové vydává v pevné knižní vazbě s matným laminem a parciálním lakem nakladatelství Comics Centrum 640 plnobarevných stran. U nakladatele v předprodeji od 17. 9. do 28. 10. 2018 za cenu 2 200 Kč. Pravděpodobné vydání knihy polovina prosince 2018.