Foto: Ossip van Duivenbode

V Jižní Koreji vyrostl zábavní komplex s netradiční fasádou z 3D tisku

Nová zábavní oblast Paradise City v Soulu se stala místem vzniku dvou budov od architektů z MVRDV, kteří za pomoci 3D technologií oděli stavby do velmi poutavých fasád.

23. září 2018 11:28:54

V rámci výstavby nového městského komplexu Paradise City nedaleko Soulského letiště vyrostly dvě zábavní budovy od architektonického studia MVRDV, které budou plnit funkci nočního klubu a zábavního parku. Stanou se tak součástí většího běžícího projektu Paradise City, jenž má poskytovat turistům mířícím do Jižní Koreje ubytování v blízkosti jednoho kilometru od letiště s dostatkem společenského vyžití a zábavy.

Obě zmíněné budovy se vyznačují netradičně pojatou fasádou, ale také absencí oken, která byla požadavkem klienta. Autoři se proto rozhodli vytvořit pomocí 3D technologií fasádu z několika tisíc betonových panelů, která díky 3D skenování okolních budov působí dojmem, že disponuje okny a do prostoru na první pohled absolutně zapadá.


Foto: Ossip van Duivenbode

Na rozdíl od starších staveb v okolí Paradise City mají však nové zábavní budovy v několika místech extrémně zkosený či jinak zdeformovaný tvar, což demonstruje potenciál 3D modelování a následného tisku fasád budov a zároveň drzým způsobem ruší dojem z celistvosti prostoru. Dominantním prvkem se pak stává vstupní tunel vedoucí skrze zastřešený zábavní park. Tento prostor je osazen zrcadlovým stropem a jeho vchod je zdůrazněn zvlněným zevnějškem stavby, která je ve vchodové části navíc vyvedena ve zlaté barvě.


Zdroj: Designboom