Zdroj: Stephanie Chaltiel

Jednoduché přírodní domy stavěné drony mohou poskytnout útočiště lidem v nouzi

Projekt francouzské architektky nabízí řešení pro levnou a rychlou stavbu obytných staveb, které poskytnou střechu nad hlavou lidem žijících v oblastech zmítaných chudobou či uprchlických táborech.

21. září 2018 23:24:42

Francouzská architektka Stephanie Chaltielová v rámci právě probíhajícího London Design Festivalu představila projekt stavby dočasných domů pro osídlené oblasti, ve kterých panují nouzové podmínky. Jedná se o obytné stavby kopulovitého tvaru tvořené lehkou konstrukcí, na kterou následně speciální drony nanesou několik vrstev přírodních materiálů. Díky této technologii pak stavby získají na robustnosti a odolnosti.

Základní složkou projektu je digitální nástroj, který programuje drony pro “sprejování” materiálů na zmíněnou konstrukci, a kombinuje tak staletími prověřené stavební metody z dob starověku s moderní technologií. “Díky krátké době stavby a minimálním pracovním požadavkům mají tyto stavby potenciál sloužit v situacích nouzového bydlení, které panují například v uprchlických táborech. Drony byly kromě dosahu do těžce dostupných oblastí zvoleny také kvůli možnosti monitorování procesu stavby a aplikování materiálu o různých texturách a tloušťkách," popisuje Chaltielová.

Zdroj: designboom