Foto: Ferrari

Ferrari uvedlo speedster Monza. Nejvýkonnější vůz v dějinách značky

Legendární výrobce z Maranella odhalil první informace o novince Monza. Speedster inspirovaný křivkami padesátých let se stane nejvýkonnějším strojem v historii automobilky.

21. září 2018 08:38:39

Historicky zřejmě nejvýznamnější výrobce sportovních automobilů na světě, italské Ferrari, na sebe opět upozorňuje elegantním fascinujícím vozem. Tentokrát se jedná o vůbec nejsilnější automobil, jaký byl kdy Maranellským výrobcem vyprodukován pro běžné ježdění.

Novinka nese označení Monza a stává se prvním zástupcem připravované modelové řady Ferrari Icona. Speedster Ferrari Monza pojmenovaný podle okruhu formule 1, jenž nezapře ladné linie italské designové školy, bude dodáván v provedení pro jednoho nebo dva cestující, které ponesou označení SP1 a SP2.

Automobil odkazující na obdobné vozy Ferrari z padesátých let je osazen dvanáctiválcem o objemu úctyhodných 6,5 litru. Ten tento lehký automobil s minimem doplňků v interiéru dostane na maximální rychlost značně přesahující hodnotu tří set kilometrů v hodině. S výkonem 809 koní se nová Monza dostane na stovku pod tři vteřiny, což slibuje prvotřídní autentický jízdní zážitek, který připomene spíše okruhový speciál či monopost.

Ač nebyla oficiálně oznámena cenovka novinky, vzhledem k produkci přísně limitované na pouhých dvě stě exemplářů můžeme očekávat, že se bude jednat o desítky milionů korun.


Zdroj: Motor.at