Foto: Peugeot

Peugeot odhalil svou očekávanou studii E-Legend. Její retro design ukrývá nejmodernější techniku.

Francouzský výrobce odhalil svou anoncovanou studii, která svými tvary odkazuje na křivky legendárního 504 Coupé. Novinka s elektrickým pohonem disponuje nejmodernější technikou a na stovce je za necelé čtyři sekundy.

20. září 2018 12:43:22

Jak jsme vás již informovali zde, automobilka Peugeot připravuje pro nadcházející pažížský autosalon působivou studii, která odkazuje na historii značky a zároveň definuje budoucnost automobilů francouzského výrobce.

Peugeot E-Legend svými ladnými tvary a především siluetou navazuje na historický model Peugeot 504 Coupé, ale zároveň se stává předobrazem budoucích technologií a designového směru firmy. O pohon všech čtyř kol vizionářského automobilu se stará elektromotor o výkonu 340 kW, jenž dokáže prototyp rozhýbat na stovku za necelé čtyři sekundy, přičemž maximální rychlost je omezena na hodnotu 220 km/h.

E-Legend je též vybaven plně autonomním řízením, díky kterému můžete za volantem sledovat své oblíbené pořady na masivním palubním displeji. Novinka dále nabízí dva módy pro řízení člověkem. Prvním z nich je komfortní Legend a tím druhým agresivní Boost, který řidiči poskytuje maximální prožitek z dynamické jízdy. Automobilka Peugeot z koncernu PSA se chce na domácím autosalonu předvést v nejlepším světle a zdá se, že se tomu tak díky dva roky připravovanému konceptu E-Legend skutečně stane.


Zdroj: qq-magazine.co.uk