Foto: Arch2o.com

Finský designér uvedl mobilní obytnou kabinu Nola pro jednoduchý životní styl

Designér Robin Falck představil obytnou kabinu z přírodních materiálů, která nezatěžuje životní prostředí a nabízí útočiště lidem vyznávajícím jednoduchý životní styl.

20. září 2018 12:21:39

Život v souladu s přírodou nabízí jednoduchá mobilní obytná kabina Nolla od finského architekta Robina Falcka. Malé obydlí představuje jednoduchý obytný prostor o velikosti ložnice pro pár, přičemž neprodukuje žádné emise a nezatěžuje přírodu ani svou výstavbou. Díky její mobilitě je navíc možné kabinu usadit na jakékoliv místo bez stavebního povolení.

První kabina Nolla (z finského výrazu pro číslo nula) byla demonstrativně umístěna na ostrově Vallisaari nedaleko Helsinek. Jednoduché inovativní obydlí je postaveno z velké části ze dřeva a stává se možnou volbou pro každého, komu se zprotivil uspěchaný městský způsob života.

Autor spolu se svým studiem Mr. Falck momentálně testuje udržitelnost bydlení v kabině Nolla na pobřeží v prostředí člověkem téměř nedotčeného finského ostrova. Pokud se tato alternativní forma obydlí osvědčí, stejně jako Falckův dřívější obdobný projekt Nido, zájemci si budou moci kabinu objednat a sestavit na libovolném místě, kde jim bude poskytovat minimalistický domov.


Zdroj: Arch2o.com