Foto: Byton

Revoluční SUV Byton M-Byte míří do výroby již příští rok jako konkurent Tesly

Čínský start-up, za jehož zrodem stáli vývojáři z firem Tesla, Google, BMW nebo Nissan, uvede již příští rok do sériové výroby technologicky nadčasové SUV, jehož ambicí je pokořit Teslu i další zavedené značky.

18. září 2018 10:12:43

Automobilka Byton vznikla původně jako start-up inspirovaný boomem ve světě elektroniky a chytrých technologií. Nyní má mladá čínská firma vývojová a designová centra napříč planetou a ambici již příští rok odstartovat produkci svého chytrého SUV M-Byte, jenž nabídne revoluční technologie, které v automobilovém světě dosud neměly obdoby.

Výrobce sází především na přední technologické experty, jež získal od zavedených firem z celého světa. Jeho prvním produkčním vozem se stane městské SUV M-Byte s prostorným a vysoce komfortním intuitivním interiérem. Elektrická novinka nabídne plně autonomní řízení a její ovládání bude možné také za pomoci hlasu či gest. Na palubě nebude kromě obřího dotykového displeje chybět ani kopilot v podání virtuální asistentky Alexa od firmy Amazon.


Foto: Byton

Vůz bude připraven pro sítě typu 5G a nabídne širokou škálu konektivity s chytrými zařízeními, přičemž zvládne rozeznat řidiče dle obličeje a biometrických údajů. Řidiči se pak zvládnou vozy Byton přizpůsobit dle dat o jeho řidičském stylu.

Nový Byton M-Byte s výkonem přesahujícím 400 kW se dle vyjádření výrobce dostane do výroby již v druhé polovině roku 2019. Následovat jej bude městský sedan Byton K-Byte a později ještě připravované rodinné MPV. Byton by měl být svým zavedeným konkurentům nebezpečný především cenou, která by se měla dostat pod milion korun. Výrobce intuitivních vozů plných digitálních technologií má ambici stát se globálním hráčem na trhu s chytrými automobily a formovat budoucí městskou mobilitu.


Zdroj: Designboom, insideEvs, cnet.com