Foto: Hypebeast.com

Inovativní dům přináší moderní bydlení do nehostinné pouště

Novostavba v nevadské poušti poskytuje moderní bydlení v inovativní futuristické rezidenci.

18. září 2018 09:23:09

Architektonické studio OPARCH se sídlem v San Francisku vyprojektovalo dům pro pár uměleckých sběratelů, jenž propojuje rustikální prvky nehostinného západu USA s moderní architekturou protkanou inovativními materiály.

Původně prázdný pozemek s malebnými výhledy na nedaleké hory a nevadské město Reno se stal místem vzniku obytné stavby silně asymetrického vzhledu, který přímo reaguje na extrémní podmínky dané lokality. Budova je složena z řady šikmých stěn, které brání vzniku tepelných ostrovů, což udržuje již tak horké klima regionu na přijatelné úrovni. Konstrukce domu je složena z měkkých kovových sítí, jenž jsou pokryty fasádou z recyklovaného zinku. Tento prvek zde působí jako regulátor noční vlhkosti a zároveň jako tepelná izolace, kdy si silně geometricky řezaná stavba udržuje v interiéru přirozeně bez využití klimatizace příjemné mikroklima, čemuž přispívá i řada přesahujících stěn dotvářejících stín.

Prostor kolem budovy je intenzivně obsázen teplomilnou pouštní vegetací. Ta dodává místu život a zároveň dotváří vizuálně příjemné prostředí. Jednoduchý a vzdušný interiér je pak propleten celou škálou uměleckých děl ze sbírek majitelů pozemku.

Zdroj: Hypebeast.com