Foto: Sergio Odeith

3D Graffiti portugalského umělce mění nevzhledné stěny v poutavá díla

Portugalec Sergio Odeith je typickým příkladem sprejera, jenž se díky svému velkému talentu dostal od nelegálního tagování vlaků až k práci pro nadnárodní korporace.

18. září 2018 08:00:08

Vše začalo v devadesátých letech, kdy se náctiletý Portugalec Sergio Odeith začal věnovat graffiti, s čímž přijal také pravidla ulice. Na přelomu tisíciletí založil vlastní tetovací salon, ale jeho láska k pouličnímu kreslení hořela dál.

Sergio Odeith tak nadále zdokonaloval svou techniku, až začal sbírat umělecká ocenění a jeho zákazníky se staly nadnárodní řetězce jako Coca-cola. Autor je značně fascinovaný prostorem a hrou světla a stínu. Tento přístup mu zaručil velmi osobitý a poutavý styl. Většina jeho tvorby totiž tkví ve vytváření iluzionistických graffiti, která klamavě působí, jako by se nacházela ve třech dimenzích.

Jeho tvorba zahrnuje kromě klasického typicky vyšperkovaného písma a komernčních ploch také vyobrazení hmyzu v nadživotní velikosti. Hmyzí portréty pak z některých úhlů působí velmi realisticky a stávají se zdrojem působivých akčně vyhlížejících fotografií. Sergio Odeith prezentuje svá díla také na instagramu, kde ho naleznete zde.


Zdroj: Odeith.com