Foto: Autocar.co.uk

Peugeot láká prvním snímkem na návrat legendárního 504 Coupé

Francouzský výrobce láká na domácí pařížský autosalon snímkem připravovaného coupé, které svými tvary naváže na legendární Peugeot 504.

17. září 2018 15:30:44

Již příští měsíc bychom se dle informací z automobilky Peugeot měli dočkat stylového retro konceptu, jenž svými tvary naváže na legendární model 504 z konce šedesátých let minulého století a stane se předobrazem nového modelu francouzského výrobce.

Ačkoliv zatím nebyly zveřejněny téměř žádné podrobnosti včetně jména vozu, je více než pravděpodobné, že bude dvoudveřová sportovně střižená novinka vzhledem k trendům v automobilovém průmyslu osazena elektromotorem. Šéf automobilky Peugeot Jean-Philippe Imparato se k připravované studii vyjádřil větou: “Když jsem ji viděl naživo, cítil jsem se jako malý kluk.” Tato slova značí, že se v případě zatím bezejmenného vozu retro stylem rozhodně nešetřilo.

Původní Peugeot 504 Coupé, Foto: Telegraph.co.uk

Peugeot, jenž patřil spolu s Citröenem po dlouhá léta k výrobcům vozů velmi osobitých a avantgardních tvarů, se tak možná vrací ke kořenům francouzské designové školy. Práce na projektu hranatého retro coupé prý trvaly více než dva roky a automobilka do něj očividně vkládá značné naděje.

Zdroj: Autocar.co.uk