Foto: Archdaily.com

Nová budova umělecké nadace Transart slibuje vděčný prostor pro nezávislé umělce

Umělecká nadace Transart se sídlem v Texasu se dočkala nové budovy, která nabídne prostor nezávislým umělcům a kurátorům.

17. září 2018 15:05:45

Letos vzrostlá budova nadace Transart se stane uměleckou platformou, jenž nabídne širokou škálu výstav, představení i přednášek. Cílem je poskytnout prostor nezávislým autorům a vyvolat dialog mezi umělci a společností.

Stavba ležící v Texaském Houstonu nabízí na ploše tří tisíc čtverečních metrů ve třech podlažích rozsáhlý prostor pro výstavy, přednášky, schůzky či meditaci. Přízemní část je rozdělena do dvou na sobě vizuálně nezávislých celků, jenž nabídnou exhibice tradičního a moderního umění.

V prvním patře se nachází intimní prostory např. pro neformální schůzky, semináře či diskuze. Druhé patro s kancelářskými prostorami pak částečně navazuje na střešní zahradu a nabízí možnost relaxace návštěvníkům galerie, účastníkům seminářů i začínajícím umělcům.

Fasáda budovy je vyvedena z čistých bílých panelů a stejně jako interiér působí velmi lehkým vzdušným dojmem, přičemž lehkost větru se stala hlavní inspirací architektů Schaum/Schieh, jenž mají projekt na svědomí. Působivým detailem jsou pak hrany budovy, které vytvářejí výklenek tvořící šikmé průhledy galerií.


Zdroj: Archdaily.com