Foto: Topgear.com

BMW uvedlo vizi autonomního crossoveru blízké budoucnosti

Mnichovský výrobce dnes prezentoval prostřednictvím studie Vision iNext předobraz druhé generace svých elektromobilů. Plně autonomní novinka by měla dorazit již v roce 2021.

16. září 2018 17:29:33

Studie Vision iNext prezentuje budoucnost městské autonomní mobility, která se již za pár let promění v realitu. Dnes uvedený koncept od BMW nabízí řidiči dva jízdní módy. Prvním z nich je režim Boost, při jehož volbě je vůz plně pod kontrolou řidiče. Tím druhým je pak varianta Ease. Ta zajišťuje kompletně autonomní jízdu, při níž je volant zasunut do palubní desky a řidič má možnost pootočit svým sedadlem pro snadnější komunikaci s ostatními pasažéry.

Navzdory velkoryse prostornému interiéru je autonomní elektromobil určen pouze čtyřem cestujícím. Cílem autorů totiž bylo uvedení špičkového cestovního obytného prostoru, jenž nabídne dostatek místa a komfortu. Podlaha interiéru je proto vyvedena ve dřevě, střecha je kompletně prosklená a sedadla včetně ostatních prvků interiéru jsou pak nebývale komfortní i na poměry svého výrobce.

O parametrech pohonu elektromobilu společnost BMW neposkytla žádné informace. Produkční verze tohoto obýváku na kolech bychom se však měli dočkat již v roce 2021. Tradiční producent zadokolek BMW má v plánu do roku 2025 nabízet ve svém portfoliu celkem 12 plně elektrických vozidel.


Zdroj: Topgear.com