foto: jan frýba

Kapela WWW se po 5 letech vrací s novou deskou, která by vám rozhodně neměla uniknout

Poslechni si ji celou online, skrze svou oblíbenou streamovací službu.

15. září 2018 18:08:23

Nová deska s názvem Neutopíš Se Dvakrát V Téže Řece od notoricky známé kapely WWW, která obsahuje deset skladeb, je skutečně v lecčem nová. Hned na první poslech je zřejmé, že deska je textově i hudebně přímočařejší. V rytmických strukturách WWW nově a zároveň nenápadně pracují s lichými groovy, které nabízejí nečekané souvislosti frázování a beatu. Pokud se předchozí alba Neurobeat (2006), Tanec sekyr (2008) a Atomová včela (2013) nořila do hloubky nitra pozorovatele, tak na nové desce pozorovatel nejen, že se nezdá tak do sebe zhroucený, jak jsme si o něm mysleli, ale hovoří k nám jazykem, který podvědomě známe. Ve skladbě Stát nám nabízí, že „srovná všechny rozdíly a nerovnosti, i kdyby kvůli tomu měly praskat vaše kosti“.

Nezastírá nic, nenabízí mnoho, ale chystá se hodně vzít. Tato vizeje nastíněná v atmosféře energické hudby, která strhuje posluchače svým rytmem a energií. Celý projekt si ostatně můžete poslechnout níže prostřednictvím Apple Music, či Spotify. Vydání alba bude provázet i ojedinělá výstava s názvem Slunce v úplňku, která se bude konat v pražské DSC Gallery v Dlouhé ulici, kde 25. 9. 2018 od 18 hodin proběhne také vernisáž za přítomnosti autorů výstavy a skupiny WWW. Výstava potrvá do 10. 10. 2018.

Pokud se chceš dozvědět více, určitě by tě neměl minout náš exklusivní rozhovor s přední tváří kapely WWWSifonem a malířem / textařem Lubomírem Typltem. Najdeš ho zde.