Foto: Arch2o.com

Netradiční kavárna kombinuje osobitý design a přírodní prvky

Silně filozofická architektura autorů studia Le House nechala vzniknout netradiční kavárně a restauraci, jenž kombinuje prvky přírodních živlů a východních náboženských směrů.

13. září 2018 21:35:23

Vietnam, jenž se může v posledních letech pyšnit celou řadou hodnotných architektonických realizací, se stal místem zrodu osobité kavárny a restaurace Cafe 1986, za jejímž odvážným návrhem stojí prestižní architektonické studio Le House.

Ač celý objekt nese typický rukopis autorů, přístup k projektu byl značně individuální s cílem odkazu na tradice regionu. Fasáda budovy tak má evokovat blíže nedefinovaný čistě přírodní materiál. Umístění dveří a skleněných ploch má dále vybízet ke vstupu dovnitř skrze avantgardní vizuální hru tvarů vstupního prostoru. V interiéru se prostor dále láme pomocí schodišť do několika různých na sobě nezávislých úrovní, které přináší návštěvníkům odlišné vjemy a prostředí.


Foto: Arch2o.com

Celý vnitřní prostor kavárny se nese v duchu tradice a přírodní jednoduchosti s velmi citlivými odkazy na asijské filozofické směry. Jednou z dominant interiéru se stává vzrostlý listnatý strom, jenž je zároveň kontrastem k přísně dynamickému prosklenému stropu.

Výsledné dílo, jenž si v pojetí interiéru vzalo inspiraci z poklidného prostředí zahrad, se díky četné a zároveň vkusné kombinaci přírodních prvků stává impozantním promyšleným prostorem, jenž rozhodně stojí za návštěvu.


Zdroj: Arch2o.com