Justin Sullivan/Getty Images

Apple odhalil 3 nové iPhony: Jak jsou na tom s cenami a kdy budou k dostání v ČR?

Po měsících spekulací a fám Apple včera konečně oficálně odhalil tři nové modelu iPhonu, které vešly ve známost jako Xs, Xs Max a Xr.

13. září 2018 08:51:15

Všechny tři modely staví na předchozím modelu iPhone X a jeho funkcích, přičemž model Xr představuje finančně dostupnější alternativu. Model Xs je mimo jiné vybaven 5,8palcovým Super Retina OLED displejem, zadním fotoaparátem s o 60 % větším dynamickým rozsahem než u jeho předchůdce a také baterií s vyšší kapacitou, která vydrží o 30 minut déle.


iPhone Xs a Xs Max, zdroj: Apple

U modelu Xs Max pak najdete 6,5palcový Super Retina OLED displej, což z něj činí jeden z největších masově vyráběných telefonů vůbec. Oba modely obsahují procesor A12 Bionic, který oproti předchozímu modelu zajišťuje o 50 % rychlejší chod. Tohoto výkonu budou moci využít zejména aplikace a hry s rozšířenou realitou a také fotoaparát.


iPhone Xr, zdroj: Apple

Pak je zde ještě iPhone Xr, který je ze všech tří modelů nejlevnější, což je způsobeno především LCD displejem s nižším rozlišením a méně sofistikovaným fotoaparátem. Zároveň však nabízí nejpestřejší barevné varianty. Všechny tři modely pak nově podporují funkci DUAL SIM, po které řada příznivců Applu již léta volala. Pro Českou republiku jsou ceny stanoveny následovně: iPhone Xs bude začínat na 29 990 Kč, iPhone Xs Max na 32 990 Kč a iPhone Xr na 22 490 Kč (vše 64 GB). Prodej u nás bude zahájen 29. září.

Zdroj: HypeBeast, SmartMania