Foto: Arch2o.com

Dřevěné terasy zvyšují hodnotu prostoru francouzských bytových jednotek

Autoři z Brenac & Gonzalez & Associés proměnili blok bytových domů ve francouzském Romainville dřevěnými terasami, čímž doznal prostor značné změny k lepšímu.

12. září 2018 09:54:04

V rámci realizace bytových domů ve francouzském městě Romainville došlo k implementaci prvku dřevěných teras, které jsou umístěny v prostoru a pomocí lávky propojují jednotlivé bytové jednotky s venkovním prostředím.

Jednoduchý prvek, za jehož návrhem stojí architektonické studio Brenac & Gonzalez & Associés, značně mění charakteristiku celého prostoru. Sterilní pohledy z oken jednotlivých bytů jsou nyní protkány řadou struktur, které zamezují nepopulárním výhledům z jednoho okna do druhého a vytváří složitější několika úrovňový vizuální vjem, jenž dále doplňuje četná zeleň.

Jednotlivé terasy svým tvarem a umístěním odkazují na vzrostlé stromy, přičemž schůdná část se zábradlím symbolizuje korunu stromu. Prostor tak nabývá na členitých strukturách, které jsou člověku přirozeně bližší. Velkým přínosem se stává také rozšíření obytné zóny do venkovního prostoru bez kontaktu se sousedy. Minimalistický funkční doplněk bytů tak zdárně zamezuje pocitům úzkosti z uzavřeného prostoru, které někdy bytové bloky ve svých obyvatelích evokují.


Zdroj: Arch2o.com