Zdroj: Volvo

Nový plně autonomní koncept od Volva je pojízdnou kanceláří, ložnicí i obývací pokojem

Švédská automobilka Volvo odhalila svůj nejnovější koncept autonomního elektromobilu, který má ambice změnit způsob, jakým cestujeme a dojíždíme do práce.

9. září 2018 16:17:33

Vůz s označením 360c lze za jízdy využít čtyřmi základními způsoby: jako mobilní kancelář, obývací pokoj, ložnici a prostor pro zábavu. Uvnitř se nachází modulární interiér obklopený prosklenou konstrukcí, která umožňuje promítání informací přímo na okna. Většina konkrétních technických parametrů dosud nebyla zveřejněna, avšak účelem konceptu je v současnosti především upozornit na toto pojetí dopravy, které by mohlo výrazně zefektivnit čas strávený za volantem.

“Business se bude v nadcházejících letech měnit, a Volvo by mělo být vůdčím představitelem této změny v našem průmyslu. Autonomní řízení nám umožní výrazně zvýšit bezpečnost, ale otevře také dveře novým business modelům a umožní zákazníkům trávit čas v autě jakoukoli činností budou chtít,” říká šéf automobilky Hakan Samuelsson. Vůz má dále disponovat úrovní autonomie 5, která již k bezpečnému provozu nepotřebuje lidského řidiče.

Bezpochyby se jedná o velmi ambiciózní koncept, který dnes ještě není zcela technologicky proveditelný, nicméně Volvo si rovněž stanovilo velmi cílevědomé datum pro jeho realizaci, takže bychom se ho mohli dočkat již v roce 2021.

Zdroj: designboom