Zdroj: Anders Berensson Architects

Ve Stockholmu má vyrůst obytná čtvrť tvořená dřevěnými mrakodrapy

Přístavní čtvrť švédského hlavního města se dle návrhu stockholmského studia dočká nové zástavby tvořené dřevěnými budovami, jejíž hlavním aspektem je šetrnost k životnímu prostředí.

9. září 2018 11:29:22

Architektonické studio Anders Berensson Architects odhalilo plány obytné zástavby na pobřeží Stockholmu sestávající z 31 výškových budov vyrobených z křížem vrstveného masivního dřeva. Švédská Strana středu studio pověřila, aby pro hlavní město navrhlo udržitelnou obytnou čtvrť. Šetrnost k životnímu prostředí je tedy jedním ze zásadních aspektů projektu, který do stockholmské přístavní čtvrti Masthamnen přinese 5000 nových obytných jednotek.


Zdroj: Anders Berensson Architects

“Dřevo je stavební materiál, který v dnešním stavebním průmyslu produkuje nejméně oxidu uhličitého, a je tak pro novou městskou čtvrť ve Švédsku jasnou volbou,” vysvětlují autoři návrhu. Střechy nižších budov budou pokryté veřejnými parky, které budou vzájemné propojené pomocí mostů, a obyvatelé města tak budou mít k dispozici nový prostor pro trávení času či procházení.

Zdroj: Dezeen